Blog Detayı

Windows 11 'in Yeni güncellemesi ile gelen tüm özellikleri

Blog 0 Yorum 81 Görüntülenme 06/04/2022 Kayzem Teknoloji

Windows 11 'in Yeni güncellemesi ile gelen tüm özellikleri

Windows 11 çıkışıyla büyük etki uyandırmıştı. Fakat bu etki uzun sürmeden azaldı. Çünkü içerisinde daha tamamlanmayan ve bitmemiş bir yapı bulunmakta. Şimdi ise bunlardan bazılarını güçlendirmek için yeni getirdiği gücellemeleri sizlere sunucaz.

Windows Defender Koruması

Microsoft,kimlik avı adındaki saldırılara karşı koruma sağlamak için çalışıyor.Şirket, Microsoft Defender SmartScreen için kullanıcıların Microsoft hesabı kimlik bilgilerini güvenilir olmayan bir web sitesine girmek üzere olduğunu algılayan yeni bir sistemi duyurdu. Tehlikeli sitelere giriş yapıldığında bizi uyaracak.

Dosya Gezgini Görünüm Güncellemesi

Yeni yapılan yenilikte kullanıcıların en çok kullandığı uygulamaları ve dosyaları uygun zamanda karşılarına çıkararak bize kolaylık sağlayacak.

Bizlere farklı bir sistemde sunuyor. Dosya Gezgininde açtığımız sayfalar sekme haline bürünecek. Birden fazla dosya açtığımızda ise aralarında kolay geçiş yapılmasını planlıyor.

Windows 365 

Windows 365  ile Autopatch adında yeni bir yenilikle bizlerin her zaman güncel kalmasını sağlamak istiyor.

Windows 365 Boot, Windows 365 Switch ve Windows 365 Offline. Gibi uygulamaları ile ise kullanıcıların masaüstüne kolay erişim sağlamak ve internet bağlantısının bulunmadığı durumlarda da işlevselliği koruyacak

Uzaktan Yardım

Bu özellik ile IT (Bilgi teknoloji) uzmanlarının işini kolaylaştırmak için tasarlanmış.IT personellerinin insanlara  yazılı veya sözlü olarak hızlı yardımlarda bulunması zor olmasından dolayı, Uzaktan Yardım özelliği sayesinde IT personellerinin sizin izniniz dahilinde yetki sahibi olup bilgilerinize erişim sağlayacak size daha hızlı ve kolay yardım sağlayacak .

Toplantı Özellikleri 

Microsoft, yapay zeka özelliği ile gürültülü ortamlarda toplatı yapmak zorunda olan ve işitme güçlüğü çeken kullanıcılarını düşünerek canlı alt yazı sistemi getiriyor. Görüntülü toplantıların kalitesini arttırıyor.

 

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap