Blog Detayı

Microsoft bizlere oyunları yüklemeden performansımızı gösteren özelliğini tanıttı

Blog 0 Yorum 33 Görüntülenme 17/06/2022 Kayzem Teknoloji

Microsoft bizlere oyunları yüklemeden performansımızı gösteren özelliğini tanıttı

Microsoft, Xbox uygulaması üzerinden bizleri bir dertten kurtaran özelliğini tanıttı. Oyuncuların büyük dertlerinden olan indirmiş olduğumuz oyun bilgisayarımızın kaldırmaması artık önemli değil.

Xbox Performans 

Büyük hevesle yükleyip uzun saatler beklediğimiz oyunların açılmaması bizlerin hayal kırıklığı yaşamamıza sebep oluyordu.

 Xbox uygulamasındaki yeni özellik sayesinde Xbox platformundan almış olduğumuz oyunların bilgisayarınızın yeterliliğini belirliyor. Bununla birlikte benzer özelliklere sahip (ufak sapma payları ile) bilgisayarlar ile kıyaslayarak nasıl bir performans elde edeceğinizi sizlere aktarıyor. Eğer istediğiniz oyunu bilgisyaraınız desteklemiyor ise Xbox size uyarı veriyor.

Yeni özellik ile ilgili Kıdemli Ürün Müdürü Tila Nguyen şunları söyledi:

"Bilgisayarınız grafiksel olarak zorlu bir oyunu çalıştırma görevine uygun değilse, oyunu çalıştırmak için neye ihtiyacınız olduğuna dair daha fazla ayrıntı almak için oyunun sistem gereksinimlerini görüntüleyebilirsiniz.Benzer PC’lerde bir oyunun performansı hakkında bilgi edinmeye devam ettikçe, bir öneriyi paylaşmak için yeterli bilgiye sahip olana kadar her oyunda (özellikle son eklenen oyunlarda) bir performans kontrolü göremeyebilirsiniz."

 

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap