Blog Detayı

Corsair, Oyuncu dizüstü bilgisayarını bizlere sunuyor

Blog 0 Yorum 85 Görüntülenme 24/05/2022 Kayzem Teknoloji

Corsair, Oyuncu dizüstü bilgisayarını bizlere sunuyor

Piyasada oyuncu ekipmanları ve donanımları ile ün kazanan bir Amerikan firmasıdır. Şimdi ise çok farklı bir alana el atıyor oyuncu dizüstü bilgisayarı.

Voyager

Voyager a1600 ismli laptop, AMD Ryzen 6000 seri işlemciler ve Radeon RX 6000 serisi ekran kartlarına sahip olucak. Tasarımında en dikkat çeken özelliklerden biri ise Apple marka Macbook laptoplarında bulunan TouchBar dokunmatik kısayol tuşları oldu. Corsair bu tuşları TouchBar demek yerine S-tuş kısayolları olarak adlandırıyor.

Üst kısımdaki S-tuşları sayesinde özelleştirilebilir 10 tuşa sahip oluyorsunuz. Yayıncıları düşünen Corsair, Elgato Stream Deck yazılımı tarafından destekleniyor. Böylece yayın yaparken sahne değiştirme, ses ayarlama gibi birçok işlemi harici bir alan dokunmadan kolayca yapabilirsiniz.

Voyager dizüstü bilgisayarı satın almak isteyenler Ryzen 7 6800HS ve Ryzen 9 6900HS işlemci arasında tercih yapabiliyor. Ekran kartı olarak Radeon 6800M modeline yer verilmiş, 64 GB’a kadar RAM ve 2 TB’a kadar depolama seçeneği sunuluyor. Cihazda Corsair Vengeance DDR5 RAM‘ler kullanılıyor.

Corsair ekipmanlardaki performansını dizüstü bilgisayarın klavyesinde de gösteriyor. Laptopta Cherry MX düşük profilli mekanik klavyeler kullanıyor. 16 inç büyüklüğündeki ekran 2560×1600 piksel çözünürlük ve 240 Hz yenileme hızı sunmakta.

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap