Blog Detayı

Apple, Rusya'nın her özelliğini kısıtladı.

Blog 0 Yorum 59 Görüntülenme 02/03/2022 Kayzem Teknoloji

Apple, Rusya'nın her özelliğini kısıtladı.

Rusya ve Ukranya savaşının başlaması ile birlikte birçok ülke Rusya'ya karşı yaptırım getirdi.Çoğu büyük firmada  bu yaptırıma katılanlardan oldu. Bu yaptırımların arasında otomotivden, spor, teknoloji ve sosyal medya gibi birçok alanda ağır yaptırımlar bulunmakta.

Apple kısıtlamalarını daha da arttırmaya başladı.Yaptığı açıklama şu şekilde:

“Ukrayna’nın Rus işgali olması ve vatandaşların şiddete maruz kalması hakkında oldukça endişeliyiz. İnsani çabaları destekliyor, mülteci krizine çözüm sağlamaya çalışıyor ve bölgede elimizden gelen bütün desteği sağlamaya çalışıyoruz.

Bu işgal sırasında birçok eylem aldık. Rusya’daki bütün ürünlerimizin satışını durdurduk. Geçen hafta, Rusya’ya ürün göndermeyi bıraktık. Apple Pay ve diğer servisler kısıtlandı. RT News ve Sputnik News uygulamaları artık Rusya dışındaki ülkelerde App Store’dan kaldırıldı. Ukrayna’daki vatandaşların güvenliğini için Apple Haritalarda bulunan canlı trafik ve kazalar özelliğini devre dışı bıraktık.

Yaşanan durumu değerlendirmeye ve ilgili hükümetlerle ilgili yaptırımlara devam edeceğiz. Dünyanın her yerinde barış için çağrıda bulunanlara katılıyoruz.” 

Apple orjinal dili ile açıklaması:

Bizlerde bu durumu kınıyoruz.

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap