Blog Detayı

Amazon,Akıllı Giyim Mağzası Açıyor

Blog 0 Yorum 124 Görüntülenme 22/01/2022 Kayzem

Amazon,Akıllı Giyim Mağzası Açıyor

Dünya çapında bilinen bir firma olan Amazon çalışma alanlarını arttırıyor. Her sektöre yanaşan Amazon bu seferde giyim sektöründe yerini alacak.

Amazon yapay zeka destekli fiziksel mağazasını bizlere sunacak.Hiçbir çalışana sahip olmayacak.

ABD’nin Los Angeles şehrinde açılacak ilk ‘Amazon Style’ mağazası,Tamamen akıllı teknolojiler ile donatılan bir mağaza, sevdiğiniz kıyafetleri bulmak ve alışveriş sürecini kolaylaştırmak için makine öğreniminden faydalanıyor.Mağazadaki beğendiği ürünleri seçebilecek ,beden ve renk özellikleri seçildikten sonra seçtiği kıyafet kabinde hazır olacak.

Aynı zamanda bu kabinlerde gerekli yardımın alınabilmesi için çeşitli ekranlar olacak. Amazon müşterileri bu dokunmatik panellerden yararlanarak çalışanlardan yardım alabilecek.Bir ürünü değiştirmek yada ilave bir ürün getirtmek için bu ekranları kullanacağız.

Amazon şunları söylüyor:

"Müşterilerin alışveriş yapmasına yardımcı olmaya odaklanan bir alışveriş deneyimi tasarlamayı takıntı haline getirdik ve bu bizi Amazon Style’ı yaratmaya yönlendirdi. Keşfe ilham veren ve Amazon’da alışverişin en iyilerini, mükemmel bir uyum sağlamak için öğelere dokunma ve deneme avantajıyla birleştiren bir alışveriş deneyimi sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız."

Bu mağazada büyük markalar ve uygun ürünler bulunacak. Bize ise sadece denemek düşüyor.

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap