Blog Detayı

Yeni Amazon dolandırıcılığına dikkat !

Blog 0 Yorum 221 Görüntülenme 07/11/2021 Tamindir.com

Yeni Amazon dolandırıcılığına dikkat !

Yeni Amazon dolandırıcılığı global olarak bütün kullanıcıları tehlike altında bırakıyor. Black Friday öncesinde bu yeniden düzenlenmiş olan Amazon aldatmacasına düşmeyin. 

Araştırmacılar, siber suçlu gruplarının Black Friday ve tatil sezonu öncesinde alışveriş telaşından yararlanmak için tasarlanmış yeni dolandırıcılık yöntemlerini başlattı.

Bir blog yazısında güvenlik firması Avanan'dan araştırmacılar, ilk olarak geçen ay başlatılan ve dolandırıcıların Amazon sipariş bildirim e-postalarını taklit ettiği böyle bir kampanyayı anlattı.

Bu taklit e-postaların amacı, kurbanın sahte bir müşteri hizmetleri numarasını aramasını sağlamaktı. Bu noktada dolandırıcılar, kişinin kredi kartı bilgilerini ifşa etmesini sağlamaya çalışır.

Avanan, "Numarayı aradığınızda, ilk başta kimse cevap vermiyor. Birkaç saat sonra bir geri arama gerçekleşiyor. Karşı hattaki kişi faturayı iptal etmek için kredi kartı numarasına ve CVV'ye ihtiyacı olduğunu söyleyecektir.” diye açıkladı.

Bu tür saldırılara karşı korunmak için, alışveriş yapanların gönderenin e-posta adresini ve mesajın gövdesini bir dolandırıcılığı ele verebilecek anormallikler için sorgulamaları önerilir.

Haberin detaylarını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap