Blog Detayı

Tesla'nın Çocukların Bile Kullanabileceği İlk ATV Modeli Cyberquad Tanıtıldı

Blog 0 Yorum 156 Görüntülenme 02/12/2021 webtekno.com

Tesla'nın Çocukların Bile Kullanabileceği İlk ATV Modeli Cyberquad Tanıtıldı

Tesla, Cybertruck ile duyurduğu ilk ATV'si Cyberquad'ın özel bir versiyonunu resmen piyasaya sürdü. Çocuklara uygun olacak şekilde dizayn edilen ATV, 1.900 dolarlık fiyat etiketine sahip.

Elon Musk'ın otomotiv şirketi Tesla, 2019 yılında düzenlediği bir etkinlikte Cybertruck isimli ilk pick-up modelini duyurmuştu, aynı etkinlikte Cyberquad isimli bir de ATV tanıtmıştı. Elon Musk'ın açıklamalarına göre bu ATV, 2021 yılının sonunda piyasaya sürülecekti. Beklenen oldu ve Tesla, ilk ATV modelini resmen piyasaya sürdü. Ancak ATV, 2019'da açıklanan halinden oldukça küçük bir şekilde piyasaya sürüldü.

Hız ve taşıyabileceği ağırlık açısından kısıtlanmış olan arazi aracı, işte bu yüzden çocuklara özelmiş gibi lanse ediliyor. Ancak gerçekte böyle bir durum yok.Bu ATV'yi kullanabilmek için 8 yaşını doldurması gerekiyor.

Tesla'nın çocuklar için de uygun hale getirdiği Cyberquad, maksimum 24 kilometre yol alabiliyor. Aracın ulaşabileceği en yüksek hız ise saatte 16 kilometre. 55-60 kilograma kadar binilebilen ATV, hızlı şarj gibi bir özelliğe sahip değil. Öyle ki bu arazi aracının tam şarj olması, yaklaşık 5 saat sürüyor.  

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap