Blog Detayı

Splinter Cell Remake , yapılıyor

Blog 0 Yorum 278 Görüntülenme 16/12/2021 shiftdelete.net

Splinter Cell Remake , yapılıyor

Ubisoft’un oldukça uzun süredir yeni oyununu duyurması beklenen Splinter Cell serisinin ilk oyunu yeniden yapılıyor. Bir devam oyunu bekleyen hayranları ne kadar mutlu eder bilinmez ama serinin ilk oyunu, Ubisoft’un kendine ait oyun motoru Snowdrop Engine ile yapılıyor ve Ubisoft Toronto tarafından geliştiriliyor.

Bildiğiniz üzere Ubisoft’un en ünlü serisinin son oyunu olan Splinter Cell: Blacklist, 2013 yılında piyasaya sürülmüştü ve yaklaşık 8 yıldır devam oyununa dair bir beklenti sürüyordu.

Ubisoft, yaptığı Prince of Persia serisinde oyunu gibi bir devam oyunu yerine, serinin ilk oyununu yeniden yapmayı tercih etti. Oyunun yeniden yapımına dair Ubisoft tarafından bir de video yayınlandı. Yayınlanan videodan da görebileceğiniz üzere henüz Splinter Cell Remake: Stepping Out of the Shadows ile ilgili bir oyun içi materyal paylaşılmış değil.

İşte Ubisoft cephesinden oyuna dair gelen açıklama:

“Yeni bir Splinter Cell oyunu tasarlamanın bize ne ifade ettiğini görmek için acele etmeyeceğiz. Işıklar, gölgeler, animasyon teknikleri, oynanış, yapay zeka ve hatta sesler… Oyunun hayranları için tamamen yeni bir şeyler ortaya çıkarmak istiyoruz. Buna karşın 20 yıl önce oynadıkları şaheseri yeniden deneyimledikleri hissini de onlara yaşatmak istiyoruz.”

Peter Handrinos

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap