Blog Detayı

Koşun ! Instagram Kullanıcılarına Para Dağıtıyor..

Blog 0 Yorum 188 Görüntülenme 13/11/2021 shiftdelete.net

Koşun ! Instagram Kullanıcılarına Para Dağıtıyor..

TikTok ile rekabeti artırmak isteyen Mark Zuckerberg, Instagram Reels için para kazanma getiriyor.

Sosyal medyadaki kısa videoların popülerliği her geçen gün artıyor. Bu akım üzerine kurulan platformlardan biri olan TikTok, başarısıyla rakiplerine de örnek oluyor. Söz konusu rakiplerden biri olan Instagram, bir süre kısa videolar için Reels özelliğini kullanıma sundu.

Ancak ortaya çıkan bilgilere göre, şirketin Reels videolar için büyük planları var. Daha fazla kullanıcıyı kendine çekmek isteyen Instagram, içerik üreticilere para ödemeye hazırlanıyor. Peki bu ödemeler kime yapılacak ve ne kadar olacak? 

Verilen raporlar, Reels videoları için yapılacak ödemeler hakkında daha spesifik bir tahmine ulaşmamıza yardımcı oluyor. TechCrunch raporunda işaret ettiği Reddit gönderisinde paylaşılan bir ekran görüntüsü, Reels videosunun yaklaşık 58 milyon izlenmesine karşılık 35.000 dolar verileceğine işaret ediyor. Bu miktar, Business Insider‘ın raporundaki 280.000 takipçisi olan Sam ve Cori Werrell‘a yapılan teklif ile doğru orantılı.

instagram

Daha az takipçi ve izlenmeye sahip içerik üreticilerine ise daha az miktarlarda ödemeler yapılıyor. Yaklaşık 52.000 takipçili Maddy Corbin, kendisine 1.000 dolara kadar teklif edildiğini açıkladı. Bazı diğer içerik üreticilerin verdiği rapora göre ise 800 ya da 600 dolar civarında teklifler sunuluyor.

Haberin detaylarına aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz.

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap