Blog Detayı

Klavye Önerileri ve Klavye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

Blog 0 Yorum 49 Görüntülenme 12/05/2022 Kayzem Teknoloji

Klavye Önerileri ve Klavye Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler ?

 

Günümüzde bilgisayarların kullanımının artması ile birlikte önemli hale gelen çevre birimleri (klavye, Mouse, Yazıcı, Hoparlör vb.) kullanımımızı etkilemekte ve hangi amaçla kullanacağınız önemli bir rol oynamakta. Klavye önerileri ile birlikte Klavye alırken dikkat edilmesi gerekenler bu yazımızda.

F klavye mi, Q klavye mi?

Q Klavyede harf dizilimi İngilizce, F Klavye ise Türkçe harf dizilimine uygun olacak şekilde düzenlenir. Fakat siz bu zamana kadar hangi tür klavye kullandıysanız o dilde klavye almanızı öneriyoruz.

Fiyat aralığınız nedir ?

Klavyenizi seçerken en çok dikkat etmeniz gereken konulardan biri ise bütçedir. Seçeceğiniz klavye sizi zor bir duruma sokacak kadar pahalı olmamalı. Fakat rahatsız, işlevsiz ve kalitesiz olacak kadar da ucuz olmamalı.

Kullanım amacınız nedir ?

Satın alacağınız klavyeyi hangi amaç doğrultusunda kullanacağınız o klavyenin tüm özelliklerini değiştirmekte. İş ortamı gibi başka kişiler ile birlikte çalıştığınız yerlerde sessiz klavye kullanmak sizi bir dertten kurtaracaktır. Oyun oynayan birisinin isteği ise seçeceği klavyenin tuş geri bildiriminin düşük tepkime süresine sahip olmasını ister.

Kablolu Klavye mi, Kablosuz Klavye mi ?

Seçtiğiniz klavye sizin ihtiyacınıza göre değişiklik göstermekte. Klavyenizi yanınızda taşımak gibi bir durumunuz var ise kablosuz modellere yönelmeniz sizin için daha iyi olacaktır. Klavyenizi bulunduğu yerden oynatmayacaksanız kablolu modeller sizi pil derdinden kurtaracaktır.

 

Klavye Tuş Yapısı ?

Klavyelerin membran ve mekanik klavye olmak üzere iki çeşit tuş takımı bulunmakta.

Membran klavyeler her yerde gördüğümüz sıradan tuşlara sahip uygun fiyatlı klavye türleridir. Membran klavyelerin içerisinde kauçuk yapıda malzemeler kullanılır.

Mekanik klavyelerde ise mekanik switchler bulunur. Bu tür tuşlar tepkime süreleri ile membran’a göre çok hızlı olmasıyla birlikte ergonomi sağlamakta. Mekanik klavye seçerken switchlerine göre mekanik klavyeler sesli ve sessiz modelleri vardır.

Dikkat etmeniz gereken başka bir şey ise mekanik klavye ismiyle, mekanik hisli sadece ses çıkaran membran klavyeler satılıyor.

 

Ergonomisi ve tasarımı ?

Klavyenizi kullanacağınız süre sizin rahat etmenizi etkileyecek. Bilgisayar başında uzun süreler geçirdiğiniz zaman rahat etmek istersiniz. Klavyenizin sizi rahatlatacak özlellikleri bulunması sizi mutlu eder. Klavyenizin bilek desteği bulunması, tuş takımlarının sizi zorlamayacak basım şekli bulunması ve klavye yüksekliği ayarı bulunması sizi çok rahatlatacaktır.

Oyun oynayan kişiler farklı ve ışıklı klavyeleri daha çok tercih etmekte. Bu farklılıkta fiyatlarda yüksek farklar çıkarıyor. Renkleri değişen klavyeler göze çok güzel görünmesi bize daha iyin oyun performansı sağlayacağı anlamına gelmez.

Marka ?

Bir çok ekipman markası mevcut. Bunlar arasında ün yapmış firmalarda bulunmakta (Logitech, Steelseries, Corsair, Razer, Rampage, Microsoft, HP, Philips vb.). Marka ürünler bu tür işlerde kendilerini kanıtlamış markalar olduğundan tercihleriniz arasında bulunmalılar.

Önerdiğimiz  klavye modelleri

-Ofis kullanımı için :

1. Logitech 920-007586 K380 Bluetooth

Sessiz ve ergonomisi ile birlikte , uzun pil ömrü sunmakta. Bluetooth özelliğinin olması telefon, tablet vb. bluetooth özelliği olan her teknolojik alette kullanılabilir.

2.HP Pavilion Kablosuz Klavye 4ce98aa

Klavyede tuş yapısı her kullanıcı için uygun. Kullanımı rahat olan HP marka klavye bizim önerilerimiz arasında.

3. A4 Tech Km-720-f 480054

Uygun fiyatlı ve performansı tatmin edici olması onu bizim önerilerimiz arasına sokmaya yetti.

4. Logitech Mk235 Kablosuz Klavye

Logitech kalitesi ile birlikte ergonomi ve mouse hediye eden ürün en çok tercih edilen ürünler arasında.

 

- Oyuncu klavye önerileri :

1. Steelseries Apex Pro

Steelserise klavyeleri çoğu profesyonel oyuncunun tercih ettiği bir ürün olamsı onun kalitesini kanıtlıyor.

2. Corsair K70 RGB 

Biraz fiyat olarak yüksek olabilir fakat mx red switchleri kullanması onu tepkime süresini ve hızılı bir klavye konumuna getiriyor.

3. Gamepower Ogre Rainbow

Mekanik klavyelere göre daha uygun fiyatları ile kendini kanıtlamış Gamepower , Ogre isimli klavyesi ile kullanıcılarını mutlu ediyor.

4. Logitech G213 Prodigy Rgb

Logitech oyuncu ekipmanları konusunda kendini üst seviyeye taşımış bir firmadır. Bu modeli membran klavye olsada önemli bir tercih edilme sayısına sahip.

 

Mouse Önerilerinin bulunduğu yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Daha detaylı bilgi almak ve İhtiyaçlarınıza uygun klavye seçeneklerini görmek için bizlere aşağıdaki adreslerden ulaşabilirsiniz :

Trendyol Mağazamız

Hepsiburada Mağazamız

N11 Mağazamız

Çiçek Sepeti Mağazamız

Gittigidiyor Mağazamız

İnstagram Adresimiz 

Facebook Adresimiz

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap