Blog Detayı

İnternetinizi en çok kullanan 7 uygulama !

Blog 0 Yorum 140 Görüntülenme 18/11/2021 ensonhaber.com

İnternetinizi en çok kullanan 7 uygulama !

Hepimiz internet ağını kullanırken girdiğimiz uygulamaların ne kadar internet tükettiğini merak ederiz .

İnterneti çok daha verimli ve ekonomik kullanmak isteyenler veri kullanımı hakkında bilgi sahibi olmalıdır.

EN ÇOK İNTERNET KULLANAN UYGULAMALAR 

INSTAGRAM

Bu uygulamada bir saat vakit geçirmek isterseniz  720mb internet harcamış olursunuz . En dikkatli olmanız gereken uygulama olarak görülüyor.

YOUTUBE

YouTube internet paketinizi kullanan bir canavar gibi görebilirsiniz. İzlediğiniz video kalitesine göre harcadığınız internet değişiklik gösteriyor. 720p bir video 1.24 ile 1.7 GB veri kullanımı ,1080p ise saatte 2.03 ile 3.04 GB arasında veri kullanıyor.( Youtube ne kadar internet harcıyor? bloğumuzu bu blog'tan sonra okuyabilirsiniz )

https://kayzem.com.tr/blog/youtube-ne-kadar-internet-harciyor-38

NETFLİX

Son zamanlarda Dizi ve Film deyince aklamıza gelen ilk uygulama olan Netflix,1 saatlik bir video izleme süresinde 1 GB harcıyor.Netflix’de dizi film izlerken akıllıca davranmak için WİFİ kullanarak önceden izleyeceklerinizi indirebilirsiniz.

SNAPCHAT

Bir zamanlar popüler olan Snapchat'te gezinmek isterseniz, her saat 160 MB veri harcayacaksınız. Basit bir hesaplama ile Snap görüntülemek ya da yüklemek, ortalama olarak 1 MB tüketecektir.

FACEBOOK

Facebook üzerinden video izlemeyi seviyorsanız, bir saatlik ortalama bir gezinti boyunca 160 MB veri tüketimi yapacaksınız.

SPOTİFY

Popüler müzik dinleme ve indirme platformu Spotify, 1 saatte 72 MB tüketiyor. 

TWİTTER

Twitter’ı az miktarda fotoğraf görüntüleyerek ve dilediğiniz kadar paylaşım okuyarak kullanırsanız, 1 saatte 50 MB, 24 saatte ise 1 GB 150 MB civarında internet harcayacaktır.

Haberin detaylarını aşağıdaki linkten öğrenebilirsiniz

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap