Blog Detayı

Elon Musk’ın yeni projesi: Tesla telefon geliyor!

Blog 1 Yorum 187 Görüntülenme 12/11/2021 shiftdelete.net

Elon Musk’ın yeni projesi: Tesla telefon geliyor!

Genellikle çılgın projelerle gündeme gelen Elon Musk, Tesla markası altında telefon üretiyor. 

Dünyanın en değerli elektrikli otomobil üreticilerinden biri olan Tesla, ürün ailesini genişletmeye devam ediyor. Son olarak yeni nesil CyberTruck isimli otomobilini tanıtan şirket, piyasa değerini de her geçen gün artırıyor. Ancak teknoloji devinin üzerinde çalıştığı tek şey arabalar değil.

Dönem dönem bazı özel ürünler geliştiren ve bunları sınırlı sayıda üreten Tesla, geçmişte powerbank ve bazı alkol çeşitlerini piyasaya sürdü. Ancak gelen bilgilere göre şirket, herkesi şaşırtan bir ürün üzerinde çalışıyor. Tesla telefon geliyor.

Tesla, telefon pazarına giriyor

Bir süredir kendi akıllı telefonu üzerinde çalışan Tesla, tıpkı sektörde faaliyet gösteren diğer şirketler gibi sızıntıların kurbanı oldu. İnternette ortaya yayılan bir görsel, şirketin geliştirdiği yüksek performanslı bir akıllı telefonu ortaya çıkardı.

Sızan render görseline göre Tesla telefonGoogle‘ın geçtiğimiz günlerde tanıttığı Pixel 6 modellerine benzer bir tasarım ile geliyor. Tasarımda üç farklı renge hayat vermeyi düşünen şirket, orta tarafta T harfinden oluşan logosunu kullanıyor. Üst kısımda ise henüz çözünürlüğü bilinmeyen üçlü bir kamera dizilimi bizleri karşılıyor.

 Android işletim sistemi ile gelmesi beklenen ürün, Qualcomm‘un Snapdragon 898 işlemcisini kullanacak. Aynı zamanda 108 Megapiksel kamera, 4K ekran ve 2TB depolama alanı gibi üstün özellikler bu cihazda yer alacak.

Haberin detaylarını aşağıdaki linkte bulabilirsiniz.

1 Yorum

  • MFŞ
    13 Kasım, 2021

    Teslanın telefonu pek tutacağını düşünmüyorum çünkü araba üreten tesladan telefon almak insanları saçma gelir ben olsam telefonlar için yani nesil batarya yapardın

Yorum Yap