Blog Detayı

Dying Light 2 İnceleme Puanları

Blog 0 Yorum 171 Görüntülenme 04/02/2022 Kayzem

Dying Light 2 İnceleme Puanları

İlk oyunu ile çokça ses getiren Dying Light 1'in yeni oyununun incelemeleri geldi.Dying Light'ın 2. oyunundan beklentiler çokça yüksekti.Oyunu çıkış yapmadan önce oynama şansı elde eden dünyanın önde gelen oyun eleştirmenleri, Dying Light 2 için kendi yorumlarını ve puanlarını paylaştı.Özellikle AAA oyunlara yüksek puan vermesiyle tanıdığımız bazı platformlar bile oyuna o kadar da yüksek olmayan puanlar verdiler. 

Dying Light 2 inceleme puanları:

PCGamer – 84/100

Oyunlara yüksek puan vermede usta(!) olan PCGamer da yine AAA oyunlara yaptığı incelemeler ile karşımıza çıkan şirket, Dying Light 2 için düşük bir puanı layık gördü.PCGamer editörü Christopher Livingston, oyunun gerçekten devasa bir dünyasının olduğunu belirtirken yine hatalardan bahsetti.

 Metacritic: 79/100

Dünya genelinde tüm eleştiriler toplanarak bize puan sunan Metacritic , bizlere daha gerçekçi puan sunan bir firma konumunda.Platformda toplanan eleştirilere baktığımızda oyuna yüksek puan veren eleştirmenlerin oyundaki hatalardan bahsetmediğini görüyoruz.Oyuna düşük puan verenlerse özellikle hikâye ve hatalardan yakınıyorlar.

Gamespot – 6/10

Gamespot editörü Mark Delaney, oyunun bizlere ana özellik olan parkur elementini koruduğunu, ancak hikâyenin ve karakterlerin bu elementi bile çekilemez hale getirdiğini belirtti.

IGN – 7/10

Neredeyse her oyuna yüksek puan vermesiyle tanınan IGN,verdiği ortalama puan ile IGN editörü Travis Northup, yazısında kocaman bir uyarıya yer verdi.

Oyunu genel hatlarıyla beğenen Northup, ‘Hatalara yönelik toleransınız düşükse, Dying Light 2’ye ilk gününden, belki onuncu, belki de otuzuncu günden dalmamanızı öneririm’ ifadelerini kullandı ve oyunun pek çok noktada hatalı olduğunu açıkladı.

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap