Blog Detayı

Aralık Ayında Android 'e Gelecek Özellikler

Blog 0 Yorum 158 Görüntülenme 02/12/2021 shiftdelete.net

Aralık Ayında Android 'e Gelecek Özellikler

Google günlük hayatta en çok faydalandığımız şirket konumundadır. Özellikle de bir Android kullanıcısıysanız gün içerisinde Google' a bakmadan bir gününüzü geçirmeniz çok zor. Şirketin son yıllarda kullanıcı deneyimini iyileştirmesi, akıllı saatlerimizden otomobillerimize kadar her şeyi akıllı hale getirdi.

Android Auto, mesajlara hızlı cevaplar verme özelliğini getiriyor

Yazışma esnasında ellerinizin müsait olmadığı bir durumda yardımınıza Android Auto yetişecek.Eğer ‘Tamam‘ ya da ‘Yoldayım‘ gibi cevaplar daha kolay bir şekilde hazır olarak kullanılacak.

Hızlı cevap özelliğiyle daha önceden kaydettiğiniz mesajları tek tıkla gönderebileceksiniz. 

Family Bell ile toplu bildirimler göndermek mümkün

Yemek hazır olduğunda evdeki herkese tek tek haber vermek bazen can sıkıcı olabilir. Google bunun gibi senaryolar için güzel bir çözüm yaratmış.

Family Bell uygulaması ile bir zamanlayıcı oluşturup, vakit geldiğinde tüm aile üyelerine istediğiniz bildirimin gitmesini sağlayabilirsiniz.

Android telefonunuz artık BMW’nizin anahtarı

Seçili ülkelerdeki Pixel 6 ve Galaxy S21 kullanıcıları, artık desteklenen BMW araçlarda telefonunu anahtar olarak kullanabiliyor.

Nihayet Android tarafından bu desteğin geliyor olması umut verici. Ancak bu pratik çözümü tatmak size biraz pahalıya mâl olacak.

Kullanmadığınız uygulamalar gizliliğinize erişemeyecek

Telefonunuza aylar önce indirdiğiniz oyunun galerinize erişmesini ister miydiniz? Muhtemelen hayır.

.Android’in yeni özelliği ile kullanmadığınız uygulamalar bir süreden sonra gizliliğinize erişim haklarını kaybedecek. Uygulamayı tekrar açarsanız sizden tekrar izinler vermeniz istenecek.

 

 

0 Yorum

  • Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yap